![](https://www.agiospiridon.gr/wp-content/uploads/2024/02/-2-1-e1707546030923.jpg)
29 Νοεμβρίου, 2017 · ΝΕΑ
1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΡΟΥΣΣΩΝΑ 29/11/2017
Με αφορμή την 3η Δεκεμβρίου (Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία), ομάδα εκπαιδευομένων του «Κέντρου» πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρουσσώνα.
Ο σκοπός της επίσκεψης ήταν η ευαισθητοποίηση των μαθητών αναφορικά με την Αναπηρία και τις δυνατότητες των ΑμεΑ, ενημέρωση και από κοινού συμμετοχή σε βιωματικές δραστηριότητες.